Nagrody za udział w biegu na orientację dla zawodników

Nagrody za udział w biegu na orientację

Biegi na orientację to hybryda biegów przełajowych, nawigacji i rozwiązywania zagadek. Jest to sport drużynowy, ale większość osób gra indywidualnie. W większości imprez na orientację zespoły składają się z czterech osób: dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Idea jest taka, że szybsi biegacze biegną pierwsi, ponieważ mają największe szanse na złapanie wolniejszych biegaczy (którzy startują 10-15 sekund po nich). Biegi na orientację rozpoczęły się w Finlandii w latach 90. XIX wieku jako sposób fińskich leśników na sprawdzenie swoich umiejętności nawigacyjnych.

Od tego czasu rozwinął się w międzynarodowy sport z setkami tysięcy zawodników na całym świecie. Ponieważ Orienteering jest najczęściej uprawiany indywidualnie lub w małych grupach, nie zawsze łatwo jest znaleźć innych ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił. Oto 3 nagrody za Twoje wysiłki, aby pomóc innym odkryć ten niesamowity sport:

Podstawy biegu na orientacje

Celem biegu na orientację jest jak najszybsze odnalezienie w lesie punktów kontrolnych. Trasy są oznaczone mapą i opisem. Na mapie punkty kontrolne są oznaczone symbolem. Kompas jest używany do sprawdzenia kierunku i, jeśli to konieczne, do podążania za wskazówkami w opisie.

Punkty kontrolne są oznaczone flagą kontrolną. Zawodnik musi udowodnić, że znalazł kontrolę. Kontrolą może być pudełko z dziennikiem, flaga kontrolna, plastikowa torba z numerem lub karta kontrolna na drzewie.

Kontrole są rozmieszczone w całym lesie w nieregularnym układzie. Mapy są zwykle narysowane w skali, ale teren może nie być. Punkty kontrolne będą w nierównych odstępach w zależności od ukształtowania terenu, roślinności i obrysu mapy.

Dlaczego warto brać udział w zawodach biegowych

Biegi na orientację to sport koedukacyjny, który cieszy się popularnością na całym świecie! Z jakiegoś powodu wielu osobom wydaje się, że jest to aktywność ograniczona do krajów skandynawskich. Na szczęście, tak nie jest i każdy może spróbować swoich sił w biegu na orientację!

Istnieją dwa główne powody, dla których warto spróbować swoich sił w biegach na orientację. Po pierwsze, jest to świetny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Po drugie, jest to wymagający i intelektualnie stymulujący sport, który może być uprawiany przez ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności.

Co można wygrać?

Nagrody nie zawsze są motywacją do rywalizacji w zawodach biegowych, ale mogą być miłym bonusem dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji związany z wygraną. Istnieje kilka różnych rodzajów nagród, które możesz zobaczyć na zawodach biegowych:

  • Nagrody pieniężne - Nagrody pieniężne są zawsze miłe, ale nie są normą na zawodach biegowych. Zdarzają się, ale są rzadkie.
  • Trofea - Trofea to standardowa nagroda na zawodach biegowych. W większości przypadków otrzymasz swoje trofeum na koniec dnia, ale niektóre zawody rozdają je po przekroczeniu linii mety.
  • Medale - Medale, podobnie jak trofea, są standardową nagrodą na zawodach biegowych.
Loading...