Jakie są najważniejsze elementy wyposażenia do biegu na orientację?

Co warto zabrać ze sobą na bieg na orientację?

Biegi na orientację to sport jak żaden inny; to wyzwanie i zabawa, a przede wszystkim, to coś zupełnie innego niż jakakolwiek inna aktywność na świeżym powietrzu. Mając to na uwadze, można łatwo zapomnieć, że istnieją ścisłe zasady i przepisy dotyczące tego, co należy zabrać ze sobą na zawody na orientację. Dla większości początkujących biegaczy na orientację, kluczowym pytaniem jest czy potrzebują specjalnego sprzętu lub odzieży poza tym, co można nosić podczas wędrówek.

Odpowiedź brzmi: tak - ale nie martw się! Nie jest to nic szalonego. Jest tylko kilka małych rzeczy, które musisz wiedzieć przed udziałem w swoim pierwszym wydarzeniu i spakowaniem odpowiednich rzeczy. Ten artykuł wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o przynoszeniu odpowiedniej odzieży i sprzętu podczas uczestnictwa w imprezie na orientację. Czytaj dalej, aby zapoznać się z szybką listą kontrolną rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą...

Jak zacząć uczestniczyć w zawodach?

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o orienteering, jest upewnienie się, że masz odpowiednią odzież i obuwie. To jest to, co będziesz nosił podczas nawigacji w dziczy, więc musisz upewnić się, że jesteś wygodny i przygotowany. Zanim pójdziesz i kupisz masę nowego sprzętu, upewnij się, że wiesz, jakie są przepisy. Większość zawodów w biegach na orientację ma ścisłe wymagania, jeśli chodzi o odzież i obuwie. Na przykład, World Orienteering Federation posiada zestaw wytycznych dotyczących tego, co powinieneś nosić podczas zawodów na orientację. Upewnij się, że sprawdzisz je zanim pójdziesz i kupisz drogie ubrania i obuwie do biegów na orientację!

Buty i skarpety

Najważniejszą częścią twojego ubioru jest zdecydowanie twoje obuwie. Jeśli wybierzesz złe buty, możesz skończyć rujnując resztę dnia - lub nawet cały weekend! Wybierając buty do biegów na orientację, powinieneś skupić się przede wszystkim na wygodzie i trwałości. Będziesz robił dużo wędrówek i biegania, więc chcesz buty, które utrzymają cię szczęśliwym przez tak długo, jak to możliwe. Nie przejmuj się tym, że będziesz w nich biegał - w odpowiednich butach będziesz biegać lepiej i szybciej!

Kompas i mapnik

Chociaż możesz po prostu włożyć swój kompas do kieszeni, dobrym pomysłem jest trzymanie go w bezpiecznym miejscu, aby nie wypadł podczas biegu. Upewnij się, że jest on suchy i czysty.

Kolejnym przedmiotem, który zdecydowanie powinieneś mieć ze sobą jest etui na mapę. Możesz go użyć do przechowywania mapy w bezpiecznym miejscu, dopóki nie będziesz musiał jej użyć. Pamiętaj, aby było suche i czyste!

Ostatnio na blogu

Na czym polega bieg na orientację?

Czym jest bieg na orientację? Podstawy Biegu na Orientację

Orienteering to oryginalny sport dzikiej przyrody, łączący dreszczyk emocji z eksploracją i aktywnością fizycz

Więcej

Jakie są zasady biegu na orientację?

Co musisz wiedzieć o biegach na orientację: Zasady, techniki i wiele więcej!

Bieg na orientację to wymagający sport, który sprawdza twoją wiedzę na temat przyrody, umiejętności rozwiązywa

Więcej

Jak używać kompas?

3 proste kroki do nauczenia się jak korzystać z kompasu

Kiedy zgubisz się w dziczy, twój kompas może być cennym narzędziem. To urządzenie doprowadzi Cię z powrotem do

Więcej

Jak przygotować się do biegu w trudnym terenie?

Bieganie dla początkujących: 3 wskazówki dotyczące przygotowania się do trudnego terenu

Jeśli chodzi o bieganie po szlakach, nie każdy czuje się tak pewnie. Wiele osób może myśleć, że to dlatego, że

Więcej

Jak przygotować się do biegu na orientację?

Jak przygotować się do biegu na orientację? Porady, aby poprawić swoje umiejętności

Orienteering to szybka i przyjemna aktywność, która polega na nawigacji w naturalnym terenie. Aby odnieść sukc

Więcej

Jak posługiwać się mapą w terenie?

Jak korzystać z mapy w terenie? Przewodnik dla początkujących

Kiedy jesteś w terenie, znalezienie drogi może być wyzwaniem. W końcu zwykle jesteś z dala od punktów orientac

Więcej

Loading...